panele winylowe viligno - parkietyszczecin.pl

Przejdź do treści

Menu główne:

panele winylowe viligno

PODŁOGI

VILIGNO - PODŁOGI, KTÓRE WYRÓŻNIAJĄ SIĘ SWOIM STYLEM


Podłogi Viligno zostały stworzone z myślą o wystroju wnętrza. Łączą one wszystkie korzyści winylu z naturalnym wyglądem, naśladującym autentyczne materiały. Kolekcja Viligno obejmuję serię podłóg o fakturze drewna lub płytki, których nie sposób odróżnić od oryginału.

Podłogi Viligno są odpowiednie zarówno do montażu w nowych pomieszczeniach, jak i do renowacji starych, są łatwe w montażu, trwałe, cienkie, wygodne dla stóp, nie wymagające większych zabiegów konserwacyjnych, wodoodporne oraz przyjazne dla środowiska. Podłogi Viligno dodadzą Państwa mieszkaniu indywidulanego stylu oraz znacząco podwyższą wartość Państwa posiadłości. Oprócz zastosowań w pomieszczeniach mieszkalnych, podłogi Viligno są także całkowicie odpowiednie do zastosowań w obiektach użyteczności publicznej.

Dzięki praktycznemu i opatentowanemu systemowi Uniclic podłogi Viligno LVT z łatwością zamontuje każdy majsterkowicz. W przypadku specjalnych zastosowań można wybrać system klejony. Minimalna grubość paneli i płytek sprawia, że można je układać na istniejących podłogach, pod warunkiem prawidłowego ich przygotowania. Idealnie sprawdzają się one więc podczas projektów renowacyjnych.

Ponadto podłogi Viligno są w 100% wodoodporne, co sprawia, że idealnie nadają się do pomieszczeń, gdzie występuje wysoka wilgotność i konieczność sprzątania na mokro, takich jak kuchnie, łazienki i toalety. Ta nowa generacja podłóg jest przyjazna dla środowiska, wykonana z czystego PVC, który nadaje się do recyklingu. Wybierając podłogi Viligno, szanujesz naturę! Odkryj, dlaczego podłogi Viligno już stały się ulubionymi produktami dla wielu wymagających klientów indywidualnych i profesjonalistów.


Winyl lub PVC to elastyczny materiał o szeregu zalet istotnych przy wykorzystaniu go jako podłogi. Zazwyczaj winyl do podłóg dostarczano w formie rolek, lecz jego pełen potencjał ujawnił się dopiero w formie desek i płytek. Podłoga Viligno LVT oferuje mnóstwo oczywistych korzyści w porównaniu z innymi rodzajami podłóg, jak np. dywany, parkiety czy laminaty. Winylowa podłoga doskonale nadaje się do „mokrych” powierzchni, jak kuchnie, łazienki czy toalety, a co istotne, można ją łączyć z ogrzewaniem podłogowym.

PODŁOGI VILIGNO ZAPEWNIAJĄ WYJĄTKOWY KOMFORT DLA STÓP

Chodzenie bosymi stopami po podłodze wyłożonej płytkami nie jest przyjemnym doznaniem. Podłoga z płytek zawsze pozostanie twarda przy dotyku będziemy odczuwali chłód. Podłogi Viligno zaś zachowują pewien stopień elastyczności, dlatego też masa ciała nie oddziałuje tak mocno na powierzchnię stopy.

Podłogi Viligno zapewniają efekt naturalnego ciepła i zapobiegają powstawaniu „syndromu zimnej stopy”, co automatycznie przekłada się na dobre samopoczucie. Viligno otwiera przed nami nowy świat komfortu.
ZMIENIASZ MIEJSCE ZAMIESZKANIA? ZABIERZ ZE SOBĄ SWOJĄ PODŁOGĘ VILIGNO

Wybierając podłogę o grubości 4 mm z systemem Uniclic, nawet jeśli wprowadzają się Państwo do tymczasowego mieszkania, nie muszą Państwo odmawiać sobie atrakcyjnej podłogi Viligno. Dzięki systemowi na „klik” i faktowi, że tę podłogę Viligno kładzie się bez użycia kleju, mogą ją Państwo z łatwością zdemontować podczas ewentualnej przeprowadzki i ułożyć ponownie .
VILIGNO ZAPEWNIA BEZDYSKUSYJNY KOMFORT AKUSTYCZNY

Hałas jest jedną z największych bolączek naszych czasów – zarówno z powodu dźwięków pochodzących z zewnątrz, jak i irytujących odgłosów wewnątrz domu. Dźwięk z łatwością przenika z jednego pomieszczenia do drugiego.

Problem ten jest szczególnie dokuczliwy w mieszkaniach. Sąsiedzi przesuwają stoły i krzesła, ciągle chodzą po mieszkaniu – takie i podobne dźwięki potrafią być niezwykle denerwujące.

Ciche podłogi Viligno położą kres tym dźwiękowym niedogodnościom. Podłogi te cechuje znacząca dźwiękochłonność; odgłosy kroków czy przesuwania krzeseł i spadających przedmiotów staną się prawie niesłyszalne. Parametry redukcji hałasu podłóg Viligno są zdecydowanie lepsze w porównaniu z przeciętną wykładziną z laminatu ze specjalną warstwą wyrównawczo-izolacyjną.

PODŁOGI VILIGNO SĄ W STU PROCENTACH WODOODPORNE

Nie istnieje wiele rodzajów podłóg, które byłyby odpowiednie do pomieszczeń o dużej wilgotności, takich jak kuchnie czy łazienki. Jeżeli w takich pomieszczeniach zostanie położony laminat lub parkiet, na pewno będziemy musieli stawić czoła wybrzuszeniom, zniekształceniom i innym problemom związanym z wilgocią.

Zastosowanie wodoodpornych podłóg Viligno pozwoli uniknąć tego rodzaju problemów. Winyl odpycha wodę, zaś powłoka poliuretanowa dodatkowo wzmacnia to działanie. Przewrócony wazon czy rozlany napój nie uszkodzą Viligno. To czyni z nich najlepsze wodoodporne podłogi do pomieszczeń o wysokiej wilgotności oraz tam, gdzie do sprzątania używa się wody. Mamy tutaj na myśli głównie kuchnie, toalety, łazienki, pomieszczenia magazynowe itp. Wodoodporne podłogi Viligno zachowują swój kształt w wilgotnych warunkach – nie chłoną wody, po prostu ją odpychają.
REMONT Z VILIGNO ŁATWY JAK NIGDY DOTĄD!

Nie musisz się przejmować remontem – przynajmniej poziom podłogi nie powinien być powodem do zmartwień. Podłogi Viligno, mimo ich wysokiej trwałości, mają tylko 2,5 lub 4 mm grubości, są znacznie cieńsze od najcieńszego laminatu. Nie trzeba zatem zrywać starej podłogi. Możesz po prostu na starą położyć nową podłogę Viligno.

Dzięki niewielkiej grubości podłóg Viligno drzwi wymagają jedynie niewielkiego podcięcia lub nie jest to w ogóle potrzebne. Podłogi Viligno o grubości 4 mm z systemem na „klik” umożliwiają również szybką i czystą pracę – bez konieczności uwzględniania czasu schnięcia.
VILIGNO – PODŁOGI O DŁUGIEJ ŻYWOTNOŚCI

Każda podłoga Viligno jest wyjątkowo trwała, nawet w przypadku intensywnego użytkowania. Wytrzymałość winylu i jego specjalna obróbka sprawiły, że podłogi Viligno są niezwykle wytrzymałe. Solidny rdzeń desek i płytek wzmocnionych włóknem szklanym czynią ich kształt i wymiar niezmiennym.

Ponadto warstwa ochronna i wykończeniowa górna warstwa poliuretanu sprawiają, że podłogi Viligno są odporne na zadrapania i plamy. Warstwa poliuretanowa nadaje również podłodze Viligno piękne matowe wykończenie i zapobiega przywieraniu uporczywych zabrudzeń, zaś woda i wilgoć zostają skutecznie odparte.

Oferta paneli Viligno obejmuje serię motywów drewnianych z fakturą o naturalnym wyglądzie. Podłogi Viligno doskonale nadają się do salonów, łazienek, biur czy nawet pomieszczeń handlowych. Aby łatwo dobrać podłogę Viligno, która najlepiej odpowiada Państwa potrzebom i warunkom mieszkaniowym zestawiliśmy ze sobą ponownie wszystkie dostępne opcje, w postaci przejrzystego przeglądu produktów zamieszczonego poniżej.


Pozwoli to Państwu łatwo porównać dostępne kolory i faktury. Aby w pełni przekonać się do jakości i wygody oferowanych przez nas podłóg, rekomendujemy wizytę w naszym punkcie handlowym i zapoznanie się z prawdziwą podłogą Viligno. W takim przypadku, prosimy o kontakt z jednym z naszych sprzedawców.

JASNY DĄB
TRADYCYJNY DĄB
DĄB CIEMNY BRĄZ
KLASYCZNY DĄB
DĄB SZARY REGENEROWANY
DĄB CIEMNOSZARY
DĄB JASNOSZARY
CIEMNOSZARA PŁYTKA
BEŻOWA PŁYTKA
JASNOSZARA PŁYTKA
LISTWY PRZYPODŁOGOWE VILIGNO

Do każdej podłogi Viligno dostępne są pasujące do niej listwy przypodłogowe w tym samym kolorze, wykonane według tej samej koncepcji projektowej. Dzięki temu uzyskujemy nie tylko kompletne i doskonałe wykończenie podłogi, ale także ukrywamy szczeliny dylatacyjne pomiędzy podłogą a ścianą. Listwy przypodłogowe Viligno, dzięki wygodnemu systemowi klipsów, łatwo dopasowują się do ściany i podłogi, jak również pozwalają bez wysiłku ukryć przewody i kable pod nimi. Listwy przypodłogowe Viligno wykonane są z tworzywa sztucznego co sprawia, że są wodoodporne. Oznacza to, że można je bez problemu myć wodą.

JAK ZAMONTOWAĆ PODŁOGĘ VILIGNO?

Każdy fachowiec lub majsterkowicz może ułożyć podłogę Viligno bez problemu i w krótkim czasie. Wystarczy tylko przestrzegać kilku zasad i zaleceń. Należy na przykład zadbać o to, aby podłoże było twarde, suche i gładkie. W razie potrzeby powinno się je najpierw wyrównać.
SYSTEM VILIGNO KLIK: SZYBKI, WYGODNY I NIEZAWODNY

Dzięki opatentowanemu systemowi na „klik” montaż paneli i płytek Viligno jest szybki i prosty. System Viligno na „klik” wykorzystuje sprawdzoną metodę łączenia na pióro i wpust, dzięki czemu panele i płytki można solidnie łączyć ze sobą na całej długości. Zalecamy również skorzystanie z podkładu podłogowego Viligno. Ważne jest również, aby podłoga miała możliwość rozszerzania się i kurczenia. Z tego powodu wokół krawędzi należy pozostawić szczelinę dylatacyjną.

Zastosowanie systemu klik oznacza, że panele i płytki nie muszą być przyklejane do podłoża. Pozwala to zaoszczędzić czas, nakład pracy oraz uniknąć bałaganu związanego z klejeniem w domu. Brak obowiązku klejenia, oznacza, że nie potrzebujemy dodatkowego czasu na suszenie – można natychmiast cieszyć się podłogą Viligno.
VILIGNO DO KLEJENIA: IDEALNA PODŁOGA NA POTRZEBY RYNKU PROJEKTOWEGO

Tzw. wersja „dry back” doskonale nadaje się do stosowania w sektorze budownictwa komercyjnego (biura, hotele itp.), ale spełnia również potrzeby budownictwa mieszkaniowego.

Dobre przygotowanie podłoża jest niezwykle ważne, jeśli chce się uzyskać doskonały rezultat końcowy, ponieważ nawet najmniejsza nierówność będzie widoczna.
Podłoże jest gotowe do klejenia dopiero po nałożeniu podkładu i środka wyrównującego. Na potrzeby układania podłogi należy zastosować klej przystosowany do klejenia paneli PVC.
Po zakończeniu montażu po podłodze nie można chodzić przez 24 godziny.


PODŁOGA VILIGNO MOŻE BYĆ Z POWODZENIEM ŁĄCZONA Z OGRZEWANIEM LUB CHŁODZENIEM PODŁOGOWYM

Viligno może być bez przeszkód łączone z ogrzewaniem podłogowym, o ile temperatura kontaktu nie jest wyższa niż 27° Celsjusza. Podłogi winylowe Viligno optymalnie przewodzą ciepło i równomiernie rozprowadzają je po całym pokoju.

Ze względu na minimalną grubość podłogi Viligno ciepło jest dodatkowo szybko rozprowadzane po całym pomieszczeniu. Winyl skutecznie przewodzi ciepło, więc Państwa stopy natychmiast je poczują. Podłogi Viligno w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym gwarantują ekonomiczne wykorzystanie energii i optymalną temperaturę otoczenia w każdych okolicznościach.
Panele Viligno mogą być układane na dwa różne sposoby:
1. Ustaw układany panel pod kątem 20°-30° w stosunku do poprzedniego panelu. Wsuń
układany panel w drugi panel, lekko poruszając go do góry i do dołu, używając nieznacznej
siły. Można zarówno włożyć pióro we wpust lub wpust nałożyć na pióro. Jednakże, my
zalecamy umieszczenia pióra we wpuście.(zdj. 1&2)


2. Można także dobijać panele jeden na drugi bez ich unoszenia. Ta metoda wymaga zastosowania specjalnego klocka do dobijania (z wycięciem) położonego płasko na podłożu. Należy zachować ostrożność, aby panele być dobijane jeden do drugiego stopniowo.(zdj. 3&4) Zalecamy stosowanie tej metody jedynie w sytuacji gdy zastosowanie pierwszej metody nie jest możliwe.


3. Stosuj klocki dystansowe, aby stworzyć szczelinę dylatacyjną o szerokości co najmniej 5 mm.(zdj.5) Bardzo ważne jest zapewnienie zdolności podłogi do rozszerzania się i kurczenia we wszystkich kierunkach (także wokół przewodów rurowych, progów, itd.). Gdy powierzchnie mają więcej niż 10 metrów, wymagana jest dodatkowa 5 mm szczelina dylatacyjna.


4. Pierwszy rząd paneli:
Zalecamy rozpoczęcie układania stroną z piórem skierowaną do ściany oraz układania paneli od lewej do prawej strony. Nie należy zapominać o uprzednim zamocowaniu klinów dystansowych!(zdj.6)


5. Złącz ze sobą pierwszy rząd paneli po krótszej stronie (zdj. 7) oraz upewnij się, że panele są dokładnie wyrównane względem siebie


6. W celu dokładnego wyrównania paneli względem siebie pomocne może być zastosowanie elementu wyrównującego (zdj. 8).


7. Następne rzędy paneli:
Dla uzyskania bardziej estetycznego i naturalnego wyglądu konieczne jest ułożenie paneli naprzemiennie, aby uniknąć sytuacji, gdy krótkie łączone na długości panele są w jednej linii prostej. A zatem lepiej zacząć kolejny rząd z panelem krótszym z poprzedniego rzędu, pod warunkiem, że dany kawałek ma długość co najmniej 30 cm.(zdj.9)


8. Połącz znowu najpierw wszystkie panele na długości w jednym rzędzie oraz pamiętaj o przesunięciu łączenia paneli na długości. Obróć następnie cały rząd do strony wpustowej poprzedniego rzędu pod kątem oraz z lekkim naciskiem do przodu. (zdj10). W celu dokładnego wyrównania paneli względem siebie pomocne może być zastosowanie elementu wyrównującego.(zdj.11)


9. Jeżeli jest to konieczne użyj specjalnego klocka do dobijania (z wycięciem) do stopniowego dobijania paneli jeden do drugiego. W miejscach gdzie jest zbyt trudno obrócić lub dobić panele jeden do drugiego, można skorzystać z łyżki dociągającej.(zdj.12)


Wykończenie:
Usuń wszystkie klocki dystansowe i zamontuj następnie listwy przypodłogowe, a jeżeli to konieczne wielofunkcyjne okucia, które służą zarówno jako profile dylatacyjne lub przejściowe.
Nigdy nie przytwierdzaj listew przypodłogowych do podłogi!

Środki ostrożności:
 • Unikać wystawiania paneli na bezpośrednie działanie światła słonecznego. Zamontuj, w miarę potrzeby, zasłony lub żaluzje.
 • Nogi mebli należy wyposażyć w odpowiednie podkładki zabezpieczające. Zamontować matę zabezpieczającą pod krzesłami na kulach samonastawnych.
 • Panele Viligno nie są odpowiednie do stosowania na schodach oraz do zastosowań ściennych.
 • Należy unikać nanoszenia brudu, piasku, …. na podłogę Viligno. Umieść, wszędzie gdzie jest to konieczne, maty podłogowe nie gumowe
 • Zwierzęta domowe o ostrych pazurach mogą spowodować powstanie głębokich rys w podłodze.
 • Papierosy, zapałki, itd. nie powinny wchodzić w kontakt z podłogą, aby nie spowodowały trwałego uszkodzenia.

KONSERWACJA

 • Czyszczenie po zakończeniu montażu: najpierw należy usunąć całość brudu z podłogi za pomocą szczotki lub odkurzacza. Następnie zmyć podłogę wodą z dodatkiem odpowiedniego neutralnego detergentu.
 • Codzienne czyszczenie podłogi można dokonywać poprzez zamiatanie, odkurzanie lub zmywanie mokrym mopem przy użyciu łagodnego detergentu. Stanowczo zabronione jest stosowanie silnych detergentów, środków ściernych lub mydeł.
 • Zawsze należy niezwłocznie usuwać ostre przedmioty, substancje agresywne lub rozlane ciecze z podłogi.

Uwaga:

 • Podłogi Viligno są odpowiednie jedynie do montażu wewnątrz budynku w ogrzewanych pomieszczeniach, za wyjątkiem ogrodów zimowych.

Niezbędne narzędzia:
 • Nóż użytkowy, ołówek, taśma miernicza, klocki dystansowe, młotek, klocek do dobijania oraz łyżka dociągająca. Zalecenia do których należy stosować się przed rozpoczęciem montażu:
 • Opakowania z panelami należy zawsze transportować i składować w pozycji poziomej. Należy najpierw przeprowadzić aklimatyzację paneli w miejscu gdzie mają zostać ułożone przez okres 48 godzin, w temperaturze od 18° C do 25° C.
 • Panele Viligno produkowane są z najwyższą starannością. Tym niemniej, radzimy skontrolować stan paneli przy świetle dziennym pod kątem różnic wielkości i odcieni oraz potencjalnych uszkodzeń. Gdy panele zostaną położone nie będą uwzględniane reklamacje co do ich wyglądu.
 • Przed montażem podłoże winno być oczyszczone i przygotowane do użytku: twarde, gładkie, suche, stabilne, wolne od kurzu i pyłu oraz wyrównane (zgodnie z DIN 18365). Na długości 1 metra tolerancja płaskości nie może przekroczyć maksymalnie 1 mm. Jeżeli jest taka konieczność, podłoże należy najpierw wypoziomować. Rekomendujemy także stosowanie warstwy wyrównawczo-izolacyjnej Viligno.
 • Aby przy układaniu uniknąć powtarzania tych samych kolorów i wzorów polecamy zestawienie paneli z różnych paczek. Zalecane jest także stosowanie materiałów z tej samej partii produkcyjnej.
 • Na spodniej stronie paneli znajduje się oznaczenie wskazujące kierunek montażu. Najlepiej ułożyć podłogę równoległe do kierunku padania głównego źródła światła w pomieszczeniu.
 • Podłogę Viligno z systemem Uniclic® należy montować w systemie pływającym. Podłoga nie powinna być w żadnym wypadku połączona na stałe z podłożem. Z tego powodu po tego typu podłodze można zawsze chodzić w trakcie montażu, jak i zaraz po jego zakończeniu.
 • Temperatura otoczenia w trakcie montażu winna wynosić minimum 18° C, a wilgotność względna powietrza 70%.
 • Ogrzewanie podłogowe o niskiej temperaturze nie stanowi problemu jeżeli maksymalna temperatura na styku panelu z podłożem wynosi 27° C. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku instalacji C.O. z elementami grzewczymi, elektrycznymi bądź wodnymi, wbudowanymi w podłogę. Instalacje grzewcze nowego typu nie są odpowiednie w zestawieniu z podłogą Viligno. Ogrzewanie podłogowe należy wyłączyć na 24 godziny przez ułożeniem i po ułożeniu podłogi.

VILIGNO DO KLEJENIA

Ostrożnie:

• Podłogi Viligno przeznaczone są wyłącznie do montażu wewnątrz pomieszczeń ogrzewanych, za wyjątkiem cieplarni.

Zalecenia, których należy przestrzegać przed montażem:
• Pudła należy transportować i przechowywać w pozycji położonej na płasko. Panele należy najpierw sezonować przez 48 h na obszarze, na którym będą montowane, w temperaturze od 18° do 25° C.
• Panele Viligno są produkowane z zachowaniem najwyższej staranności, jednakże zalecamy obejrzenie ich w świetle dziennym i sprawdzenie, czy mają odpowiedni rozmiar oraz czy nie ma odbarwień i uszkodzeń. Po zamontowaniu paneli widoczne uszkodzenia i zmiany nie będą uznawane w ramach reklamacji.
• Przed montażem i rozpoczęciem użytkowania należy wyczyścić podłoże: musi być ono twarde, gładkie, suche i płaskie (zgodnie z DIN 18365).
• W celu uniknięcia powtórzeń kolorów i wzorów zaleca się wymieszanie paneli z różnych paczek. Zalecamy również użycie materiałów z tej samej partii.
• Z tyłu paneli znajduje się oznakowanie kierunku montażu. Najlepiej jest montować panele w kierunku głównego źródła światła w pomieszczeniu.
• Temperatura otoczenia podczas montażu powinna wynosić przynajmniej 18°C, a wilgotność względna maksymalnie 70%.
• Ogrzewanie podłogowe o niskiej temperaturze nie powinno stanowić problemu, pod warunkiem, że temperatura kontaktu nie przekracza 27°C. Dotyczy to systemów, w których elementy grzejne (na gorącą wodę lub elektryczne) są wbudowane w podłogę. Tzw. nowe systemy nie nadają się do stosowania w podłogach Viligno. Ogrzewanie podłogowe musi zostać wyłączone na 24 godziny przed układaniem podłogi i po nim.

Podłoże:
• Właściwe przygotowanie podłoża ma ogromny wpływ na efekt końcowy - nawet najmniejsze nierówności będą później widoczne. Z tego względu niezbędne jest położenie na podłożu środka gruntującego i masy wyrównującej (min. grubość 2 mm).
Typy podłoża
BETON: Aby zmierzyć zawartość wilgoci w podłożu można użyć wilgotnościomierza działającego w oparciu o metodę karbidową. Dla montażu podłogi Viligno zawartość wilgoci nie może przekraczać 2,5% CM dla powierzchni cementowych (cement, piasek i woda) oraz 0,5% CM dla powierzchni anhydrytowych (gips, piasek i woda). W przypadku ogrzewania podpodłogowego wartości te wynoszą odpowiednio: 1,5% CM i 0,3% CM. Jeżeli warunki te nie są spełnione, należy położyć płynną warstwę wodoodporną zgodnie ze specyfikacją producenta.
DREWNO: Po pierwsze, należy przymocować wszystkie luźne deski i usunąć wszystkie gwoździe. Następnie należy pokryć drewnianą podłogę 6 mm sklejką do użytku na zewnątrz pomieszczeń. Bardzo istotne jest zastosowanie masy wyrównującej w celu wygładzenia połączeń.
MIĘKKIE PODŁOGI: Dywany, winyl, korek itp. należy usunąć wraz z pozostałościami kleju.
TWARDE POKRYCIA PODŁÓG: Uszkodzone kafelki należy naprawić, a połączenia muszą zostać wyrównane za pomocą masy wyrównującej.
Montaż:
• Powierzchnia nadaje się do klejenia po zastosowaniu środka gruntującego i masy wyrównującej. Środek gruntujący należy nałożyć wałkiem; zapewni on dobre przyleganie masy wyrównującej do podłoża. Po wyschnięciu gruntu należy nałożyć masę z użyciem kielni. W obydwu przypadkach w razie konieczności należy skontaktować się z producentem tych materiałów.
• Zalecamy rozpoczęcie montażu podłogi od środka pomieszczenia do ściany i układanie jej w kierunku światła. Ten sposób pozwala osiągnąć najlepsze wyniki. Należy również się upewnić, aby panele były odpowiednio przesunięte względem siebie, tak aby połączenia nie stanowiły jednej linii. Panele można łatwo ciąć maszynowo, wierzchem do góry.
• Użyć bezrozpuszczalnikowego, szybkoschnącego kleju dyspersyjnego na bazie wody, nadającego się do klejenia paneli z PVC. Należy przestrzegać instrukcji montażu podanych na opakowaniu. Klej należy nakładać kielnią A2. Panele zamontować po upływie określonego czasu, układając je na wilgotnym kleju i dociskając, aby zapewnić dobre połączenie. Podczas schnięcia kleju nie należy chodzić po podłodze, gdyż można w ten sposób spowodować ich przemieszczanie. Po ok. 30 minutach należy wygładzić podłogę wałkiem (min. 50 kg). Czynność powtórzyć po montażu całej podłogi. Resztki kleju należy natychmiast usuwać wilgotną szmatką, nigdy detergentem.
• Po montażu, w pomieszczeniu należy utrzymywać temperaturę 18-25°C przez 24 h. W tym czasie nie należy chodzić po podłodze.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa:
• Unikać wystawiania paneli na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych. Jeżeli to konieczne, należy zastosować zasłony lub żaluzje.
• Do nóżek mebli należy przykleić ochraniacze. Pod krzesłami na kółkach należy umieścić maty ochronne.
• Podłóg Viligno nie można montować na schodach lub ścianach.
• Należy unikać roznoszenia brudu, piasku, ziemi itp. na podłogach Viligno. W odpowiednich miejscach należy umieścić wycieraczki (bez gumowanego spodu).
• Zwierzęta z ostrymi pazurami mogą pozostawiać na podłodze głębokie zadrapania.
• Na podłodze nie wolno kłaść papierosów, zapałek itp. aby uniknąć jej trwałego uszkodzenia.

KONSERWACJA
• Czyszczenie po montażu: najpierw usunąć brud z podłogi szczotką lub odkurzaczem. Następnie umyć wodą i odpowiednim obojętnym detergentem.
• Do codziennego czyszczenia można użyć miotły, odkurzacza lub wilgotnego mopa z łagodnym detergentem. Wykorzystanie ostrych detergentów, substancji ściernych lub mydeł jest surowo wzbronione.
• Ostre przedmioty, substancje agresywne i rozlane ciecze należy jak najszybciej usuwać z podłogi.
• W przypadku czyszczenia przemysłowego za pomocą maszyn czyszczących należy użyć czerwonej maty 3M 5100
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego